top of page

Zielona planeta

 

Zależy nam nie tylko na recyklingu i biodegradowalności już powstałych opakowań, patrzymy do tyłu i do produkcji używamy materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Stworzone naturalnie, powraca do natury

 
 

Jako pierwsza firma na rynku używamy w pełni bio-degradowalnych i bio-kompostowalnych opakowań na nasze królewskie jedzenie dla psów. Jest to do 10x droższe rozwiązanie, niż zwykłe plastikowe opakowania, lecz jesteśmy gotowi ponieść tą cenę dla naszej planety. Nasze opakowania nie zawierają plastiku, dzięki czemu nie zanieczyszczą nigdy oceanów, ani nie będą zalegały na wysypiskach śmieci.

Worki na karmę suchą składają się z dwóch warstw papieru oraz biodegradowalnej folii posiadającej certyfikat PN-EN 13432, który wymaga zgodności w kilku aspektach - biodegradowalność, rozkład, ompostowalność oraz ekotoksyczność materiału.

Opakowania na nasze przysmaki 300g złożone są z papieru oraz folii kukurydzianej, które rozkładają się na materiał organiczny nawet w domowych kompostownikach.

Ze względu na wielo-materiałową specyfikę opakowań należy wyrzucić je do odpadów mieszanych.

 
 

Opakowanie w 80%
z recyklingu

 

Nasze puszki produkowane są z czystego aluminium, w 80% pochodzącego z recyklingu. Aluminium w nieskończoność można poddawać procesom utylizacji i odzyskiwania. W porównaniu z jego produkcją z rudy ogranicza to zanieczyszczenie wody o 97% i pochłania mniej energii oraz ogranicza emisje trujących gazów do atmosfery o 95%. Odzysk surowców zdecydowanie zmniejsza szkodliwy wpływ na środowisko, w którym żyjemy - my i nasi pupile.

Puszki należy wyrzucić do odpadów z tworzyw sztucznych.

 

Czysty cykl recyklingu

 

Szkło to materiał, który można bez końca poddawać recyklingowi, wytwarzając nowe opakowania w równie wysokiej jakości, jak te pierwotne. Odzysk i przerób szkła pozwala ograniczyć zużycie naturalnych surowców (piasku, wapienia, sody itp.) oraz wody (do 50%) i energii (o około 30%). Jednocześnie obniżona zostaje emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Szkło to zdecydowanie jedna z najbardziej przyjaznych środowisku form opakowania. Nasze słoiki w 62% pochodzą z recyklingu.

Słoiki należy wyrzucić do odpadów szklanych, natomiast wieczko do tworzyw sztucznych.

Etykiety i materiały reklamowe

 
 

Do druku ulotek oraz innych materiałów reklamowych używamy papieru z recyklingu. Nie są one laminowane folią, dzięki czemu są jedno-materiałowym produktem łatwym do ponownego przetworzenia.

Nasze etykiety na produktach również pochodzą z surowców wtórnych z Certyfikatem FSC 99% recycled.

Ulotki należy wyrzucić do odpadów papierowych.

Etykiety należy zostawić na opakowaniach i wyrzucić razem z nimi do odpowiedniego kosza.

Kartony, wypełniacze

i papierowe taśmy

 

Z surowców z recyklingu

 

Używamy kartonów które conajmniej w 35% pochodzą z włókien z recyklingu, a nasze taśmy papierowe są niemal w 100% pochodzenia wtórnego. Teraz możesz sortować cały karton bez odrywania plastikowych taśm ponieważ używamy tylko taśmy papierowej. Zamiast foli bąbelkowej używamy papierowe wypełniacze, aby paczki dotarły bezpiecznie do twojego domu.

Do recyklingu

 

Nasze opakowania w są zdatne do recyklingu i zostanę one ponownie przetworzone jeśli trafią do odpadów papierowych.

Obecny poziom recyklingu opakowań z papieru i tektury w Europie wynosi około 84,2%, a włókna z naszych kartonów mogą odbyć cykl recyklingu nawet 25 razy.

Kartony z taśmami papierowymi należy wyrzucić do odpadów papierowych.

Oznaczenia

 
 

Na każdym opakowaniu 77 znajdują się uproszczone instrukcje, gdzie wyrzucić opakowanie, dzięki czemu ułatwia i umożliwia to poprawne wyrzucanie odpadów, aby trafiły z powrotem do obiegu jako nowe opakowania, kartony lub jako pożywienie dla mikroorganizmów.

bottom of page